Lastik | Oto Lastik | Lastik Fiyatları | Ucuz Lastik

Porsche Michelin Pilot Cup 2 R Lastikler ile Nordschleife Turunu Tamamladı

Markanın yeni modeli Porsche 911 GT3 RS, 20,8 km’lik Nürburgring Nordschleife’yi sadece 6:49.328 dakikada tamamladı. Tur sırasında Michelin Pilot Cup 2 R lastikler ile gerçekleşti. Porsche’nin en yeni motor sporları odaklı yol otomobili, artık fabrikadan isteğe bağlı bir ekstra olarak ultra yüksek performanslı Michelin yaz lastikleri ile donatılabiliyor.

Michelin Pilot Cup 2 R Yüksek Hızda Virajlarda Denge Sunuyor

Michelin lastiğin aracın geniş aerodinamik paketi ile çalışan geliştirilmiş yapısı, Porsche 911 GT3 RS için yüksek hızlarda viraj alırken daha fazla denge sağlıyor. Bu yarış hızında “Yeşil Cehennem” pist turunu tamamlamak için Michelin Pilot Cup 2 gibi yüksek performans lastikleri bir gereklilik. Hem yol hem pist kullanımına uygun olan bu Michelin yaz lastikleri, sportif performansı ile öne çıkıyor. Yüksek yol tutuşu, üstün viraj performansı ve manevra kabiliyeti bu lastikleri ayırt edici kılıyor. Michelin Pilot Cup 2 R, pistte kullanıma uygun olmanın yanı sıra otoyollarda kullanım için de yasal olarak uygun.

Michelin Pilot Cup 2 R Hamuru Lastik Dayanıklılığını Arttırıyor

Michelin Pilot Cup 2 R lastikler, zorlu sürüş senaryolarına daha fazla dayanıklılık için şirketin en yeni kauçuk bileşiğine sahip. Yüksek performanslı Michelin yaz lastikleri, ek olarak daha yüksek düzeyde çekiş ve yol tutuşu sağlamak için yeni, daha geniş boyutlardan yararlanıyor. Nürburgring Nordschleife etrafındaki turu tamamlamak için kullanılan Porsche 911 GT3 RS, ön aksta 275/35ZR20 (102Y) XL ve arkada 335/30ZR21 (109Y) XL Michelin lastikler ile donatıldı.

Porsche 911 GT3 RS Teknik Özellikleri

Porsche 911 GT3 RS, 0’dan 100 km/s hıza 3,2 saniyede çıkabiliyor. 386 Kw güce sahip olan bu araç, maksimum 296 km/s hıza ulaşabiliyor. Bu gibi yüksek güçlü araçların ihtiyaçları için Michelin Pilot Cup 2 R gibi premium lastikler gerekli. Sportif performans amaçlı geliştirilen bu Michelin yaz lastikleri, aracın gücünün yola en etkili şekilde iletilmesini sağlıyor. Yarış modu ile birlikte basınç izleme sistemi de bulunan Porsche 911 GT3 RS araçlarda 20 /21 inç alüminyum jantlar kullanılıyor.

Kategoriler:   Blog

Yorumlar

Bu öğe için yorumlar kapalı.