Lastik | Oto Lastik | Lastik Fiyatları | Ucuz Lastik

Michelin Lastik Sektörü Ötesinde Yatırımlar Yapıyor

Yapıştırıcı çözümlerinde uzman olan ResiCare, Michelin’in lastiklerin ötesindeki hedeflerine ulaşmasına başarıyla yardımcı oluyor. Lider premium lastik markasının yan kuruluşunun amacı, toksik moleküller içermeyen ve biyo-bazlı hammaddelerden yapılmış yüksek performanslı yapışkan reçineler üretmek. ResiCare, beş yıldan daha kısa bir sürede endüstriyel kullanım için reçine pazarında kendisini yeni bir oyuncu olarak tayin etmeyi başardı. Michelin Grubu’nun yüksek teknolojili malzemelerdeki uzun yıllara dayanan uzmanlığından ve ünlü Ar-Ge organizasyonundan yararlanan ResiCare, halihazırda 40’tan fazla patente sahip.

Premium Lastik Üreticisi Yeni Alanları da Fethediyor

ResiCare, premium lastik markasının lastiklerin ötesinde yeni büyüme alanlarına geçme kararlılığını gösteriyor. ResiCare yapıştırıcıları esas olarak lastiklerin, kontrplakların ve yapıştırılmış ahşap içeren diğer uygulamaların tekstil takviyesinde kullanılıyor. Mayıs ayı başlarında ResiCare, Michelin’in Polonya’daki Olsztyn sahasına bir mobil reçine üretim ünitesi kurarak operasyonların başladığının sinyalini verdi. ResiCare’in kurucu ortağı ve teknik müdürü David Doisneau, bunun ResiCare teknolojisi için iddialı bir dağıtım planının önünü açan ticari bir başarı olduğunu söylüyor. Önümüzdeki aylarda Avrupa ve Asya’da birkaç üretim ünitesinin daha kurulumu planlanıyor.

ResiCare CEO’su Quentin Faucret: “Misyonumuz, Michelin’in sürdürülebilir yaklaşımıyla uyumlu yeni çığır açıcı teknolojiler sunmak. Bu, insanlar ve gezegen için daha çevre dostu olan temiz reçineler anlamına geliyor. Bu bizim gücümüzdür ve kendimizi pazardaki diğer oyunculardan ayırmamızı sağlıyor.”

Michelin ResiCare Lastik Endüstrisi Dışında da Tercih Ediliyor

Premium lastik markasının yan kuruluşu olan ResiCare, üç yıldan fazla bir süredir reçineleri için lastiklerin ötesinde yeni kullanımlar geliştirmek amacıyla Fransız uzman kontrplak panel üreticisi Allin ile de yakın bir şekilde çalışıyor. Bu işbirliği yakın zamanda, bir Michelin ResiCare reçinesi içeren ilk sorumlu kontrplak Resi4Fit’in piyasaya sürülmesiyle sonuçlandı. Daha az malzeme ve daha kısa kürleme süresi ile bu yeni yapıştırıcı aynı zamanda sera gazı emisyonlarının azaltılmasına da yardımcı oluyor. Tekstil ve ahşabın yanı sıra; yalıtım, aşındırıcılar ve diğer kompozitlerde de gelişmeler var. Faucret, “yeni pazarları fethetmek” ve erişim alanını genişletmek için sürekli olarak yeni teknolojilerin araştırıldığını söylüyor.

Premium Lastik Üreticisi Çevreye Bağlılığını Gösteriyor

Michelin ResiCare, reçine üretiminde kullanılan hammaddelerin biyolojik olarak tedarik edilmesi amacıyla BioImpulse projesini koordine ediyor. 2018’de başlatılan bu proje, 2025 yılına kadar, insan sağlığına ve çevreye daha duyarlı olan %100 biyo-bazlı ilgi çekici bir molekül ve bir dizi toksik olmayan reçine (SVHC bileşikleri içermeyen) üretmek için endüstriyel bir süreçle sonuçlanması bekleniyor.

Premium lastik markasının CEO’su Florent Menegaux: “Ortaklarımızla işbirliği içinde yürütülen bu araştırma projesiyle Michelin, sürdürülebilir malzemeler konusundaki uzmanlığını tüm sektör için ortaya çıkararak lastik endüstrisi dışında da çevreye olan bağlılığını göstermeye devam ediyor.”

Kategoriler:   Blog

Yorumlar

Bu öğe için yorumlar kapalı.