Lastik | Oto Lastik | Lastik Fiyatları | Ucuz Lastik

Michelin Lastikleri Filolara Verimlilik Sunuyor

DJ Coaches’ın kurum içi verilerine göre; Michelin lastikleri, yeni araç filosunun orijinal ekipman lastiklerine kıyasla; 140 bin km daha uzun ömürlü Filo, bu nedenle araçların tamamında Michelin lastiklerini kullanmaya karar verdi. Tek ve çift katlı Mercedes-Benz Tourismo otobüs filosundaki lastik aşınma oranlarını dikkate alan kent merkezli otobüs operatörü, ön aksta 295/80 R22.5 X MultiWay 3D XZE, çekerde ise X Coach XD lastiklerini kullanacak.

Michelin Lastikleri Daha Uzun Ömürlü

Michelin lastiklerini kullanmaya karar veren DJ Coaches’ın mühendislik alanının yöneticisi Lee Mant: “Tüm araçlarımız standart olarak premium lastiklerle geliyor ancak farklı premium markalar arasında büyük performans farkı olduğunu gördük. Orijinal ekipman lastiklerini yalnızca 110.000 km kullanabiliyorduk ancak Michelin lastiklerini 250 bin km kullanabildik. Bizim gibi uzun yola çıkan bir filo için orijinal ekipmanları kullanmak, işyerinde daha fazla zaman harcamak ve lastik maliyetlerinin artması anlamına geliyordu. Sonuç olarak, seçeneklerimizi yeniden değerlendirdik.”

Michelin Tüm Mevsimlerde Yüksek Yol Tutuşu Sağlıyor

Michelin X MultiWay 3D XZE ve X Coach XD lastikleri, yanaklarında yer alan 3PMSF (Üç Zirveli Dağ Kar Tanesi) işareti ile; tüm hava koşullarında yüksek tutuşu, etkileyici yakıt verimliliği ve yüksek kilometre performansı sunuyor. Michelin’in X Coach XD lastikleri, sağlamlığı arttırmak için; sırt bloklarına entegre edilmiş tam derinlikli patentli ‘çift dalga’  kılcallara sahip. Bu lastikler, Michelin’in önceki nesil XDA4 desenine göre yüzde 20 daha yüksek kilometre potansiyeli sunuyor. Mant: “Şoförlerimiz Alpler’de dahi yolculuk yapıyor ve Michelin lastiklerinin yol tutuş özelliği harika. Kullanımlarını gerektiren çok zorlu rotalarda çalışmadığımız sürece, sürücülerimizin lastiklere kar zinciri takmasına gerek kalmıyor. Michelin lastiklerinden aldığımız çekiş gücü işimiz için fazlasıyla yeterli.”

Kategoriler:   Blog

Yorumlar

Bu öğe için yorumlar kapalı.