Lastik | Oto Lastik | Lastik Fiyatları | Ucuz Lastik

Michelin Birleşmiş Milletler Yol Güvenliği Fonu’na Katkıda Bulunuyor

Michelin, 2018’de oluşturulan Birleşmiş Milletler Yol Güvenliği Fonu’nu (UNRSF) destekliyor. UNRSF tarafından 18 Aralık 2020 tarihinde yayınlanan bültende Michelin’in CEO’su Florent Menegaux, dünya çapında daha güvenli ulaşımın zorluklarını ele aldı. Trafik kazalarına karşı küresel ölçekte mücadele veren Michelin’in Birleşmiş Milletler Yol Güvenliği Fonu’na katkıda bulunmaya karar vermiş olması olağan bir durum. Lastik devi, düşük ve orta gelirli ülkelerde bu konuda somut adımların atılmasını teşvik etmeyi amaçlıyor.

Gelişmekte Olan Ülkelerde Gençler Kazaların Kurbanı Oluyor

Michelin Grubu CEO’su Florent Menegaux: “Rakamlar afallatıcı. Her yıl 1,35 milyon kişi trafik kazalarında ölüyor ve 50 milyon kişi ağır yaralanıyor. Kurbanların büyük çoğunluğu gelişmekte olan ülkelerde yaşayan gençlerden oluşuyor. Sayısız ailenin katlanması gereken trajedilerin ötesinde; mevcut durum, dünyamızın geleceğini tehlikeli hâle getiriyor. Şimdi harekete geçme zamanı.”

Michelin olarak, güvenli ‘Mobilite’nin insanlığın ilerlemesi ve gelişimi için gerekli olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle ekiplerimiz, mobiliteyi dünyanın her yerinde herkes için daha güvenli ve daha erişilebilir hâle getirmeye kararlı.”

Michelin Hareketliliği Daha Güvenli Hâle Getirmek İstiyor

“Taahhütümüz, ürünlerimizin ve çözümlerimizin çok ötesine geçiyor. “Tamamen Sürdürülebilir” stratejik vizyonumuza sadık kalarak güvenli mobiliteyi, sürdürülebilir hareketliliğe yönelik küresel gündemde özel sektör için en önemli öncelik olarak görüyor ve destekliyoruz. Hareketliliği daha güvenli hâle getirmek, küresel çaba gerektiren küresel bir sorun. Yakın ortaklıklar kurma geleneğimiz doğrultusunda, değişim yaratmak için çok sayıda özel kurum ve kamu kuruluşu ile çalışıyoruz.

Kaynaklarımızı ve uzmanlığımızı Birleşmiş Milletler Yol Güvenliği İşbirliği (UNRSC), Küresel Yol Güvenliği Ortaklığı (GRSP), SuM4All girişimi (Herkes için Sürdürülebilir Hareketlilik), FIA Üst Düzey Yol Güvenliği Paneli, Yol Güvenliği için Gençlik (SİZİN), Total Foundation, Essilor vb. küresel taahhütler aracılığıyla işe koyuyoruz.

Michelin, toplum için uzun vadeli taahhüdünün bir parçası olarak Birleşmiş Milletler Yol Güvenliği Fonu’nu tam olarak desteklemektedir. Fon, düşük ve orta gelirli ülkelerdeki somut eylemleri finanse ederek, kamu otoritelerine ulusal karayolu güvenliği sistemlerindeki temel boşlukları geliştirme ve ele alma konusunda yardımcı olacaktır. Yolları daha güvenli hale getirmek, hayat kurtarmak ve geleceğimizi korumak için birlikte çalışalım. Bu bizim ortak sorumluluğumuzdur.”

Kategoriler:   Blog

Yorumlar

Bu öğe için yorumlar kapalı.