Lastik | Oto Lastik | Lastik Fiyatları | Ucuz Lastik

Nokian Hakkapeliitta R5 SUV Kış Lastikleri Pazara Sunuluyor

Crossover ve SUV araçlar için özel olarak tasarlanan Nokian Hakkapeliitta R5 SUV lastikler tanıtıldı. Lastik, çok sayıda yenilikçi teknoloji ile ekstrem koşullarda güvenlik sunmak için geliyor. Bu yeni Nokian kışlık lastik bileşiği, özellikle ağır SUV araçlar için geliştirildi. Finlandiyalı üretici, bu bileşiğin çok geniş bir sıcaklık aralığında etkili performans sağladığını belirtiyor. Yeni Nokian SUV kış lastiği, özel hamuru ile yüksek çekiş gücü, güçlü yol tutuşu sunuyor ve hızlı aşınmaya karşı direnç sağlıyor.

Yeni Nokian Hakkapeliitta R5 SUV lastikler, markanın Aramid Yanak Teknolojisi ile sunuluyor. Bu lastiğin yanak bölgesinin aramid elyaflarla güçlendirildiğini gösteriyor. Nokian kışlık lastik böylece delinme ve hasar almaya karşı güçlendiriliyor. Marka, kışın sıcaklık değişimleri sırasında yollardaki çatlakların da sürücüler için zorlu oluşturduğunu vurguluyor. Nokian SUV kış lastiği, güçlendirilmiş yanak bölgesi ile bu gibi durumlarda da güvenliği arttırıyor. Nokian lastiklerinde kullanılan Aramid materyali, havacılık ve savunma sanayii gibi alanlarda da tercih ediliyor.

Nokian Hakkapeliitta R5 Nasıl Çivili Lastik Etkisi Yaratıyor?

Nokian Hakkapeliitta R5 lastikler, aynı zamanda “Silent Touch” teknolojisi ile sunuluyor. Blokların sayısının arttırılıp blok boyutunun küçültülmüş olması, gürültü seviyesini azaltıyor. Marka, Nokian kış lastiği deseninin bu özel tasarımının hem konforu hem manevra kabiliyetini arttırdığını belirtiyor. Ürün, birçok yeni teknoloji ile geliyor ve çivi olmadan çivili lastik etkisi yaratabiliyor. Markaya göre yeni Nokian kışlık lastik bileşiğindeki mikro partiküller, çiviler ile aynı görevi görerek ek çekiş gücü yaratıyor. Aynı zamanda lastik aşındıkça bu partiküller lastik sırtının yüzeyine geliyor. Böylece yüksek yol tutuş performansı lastik ömrü boyunca korunuyor. Şirket, bu mikropartiküllerin hangi malzemeden yapıldığını sır olarak saklamaya devam ediyor.

Nokian Hakkapeliitta R5 Zorlu Koşullara Karşı Geliştirildi

Nokian Hakkapeliitta R5 lastiklerin sırtı üzerindeki kılcalların yoğunluğu, %10 oranında arttırılıyor. Yoğun kılcal ağı ile karda, buzda ve kuru asfaltta çekiş gücü yükseliyor. Birbirine kilitlenebilen 3D yivler, virajlarda ve keskin manevralar sırasında yol tutuşunu iyileştiriyor. Finlandiya menşeili üretici, kışın en tehlikeli koşullardan birinin de sulu kar olduğunun farkında. Bundan dolayı yeni Nokian kışlık lastik deseni, sulu kar ve suda kızaklamaya karşı direnç sağlamak üzere geliştirildi. Lastiğin merkezinden omuz bölgesine uzanan yüksek hacimli oluklar; sulu kar, su ve çamuru hızla tahliye edebiliyor.

Nokian Kış Lastiği Yakıt Tüketimini Nasıl Azaltıyor?

Yeni Nokian kış lastiği, aynı zamanda hareket ederken daha az enerji harcamasını gerektiren “Green Trace” isimli özel doğa dostu bir kauçuk bileşiği ile geliyor. Nokian Hakkapeliitta R5, düşürülmüş dönme direnci sayesinde yakıt tasarrufu sağlıyor. Bileşik, aşınma direncini artıran ve karbon ayak izini azaltan doğal kauçuk, bitkisel yağlar ve çam reçinesi gibi yenilenebilir ve geri dönüştürülmüş malzemelerden oluşuyor. Nokian kışlık lastik, önceki nesil lastiklere göre %4,4, ana rakiplerin ortalamasına göre %15,5 daha düşük yuvarlanma direncine sahip. Lastik, 2022’nin ikinci yarısında tüketicilere sunulacak. Ana pazarlar Rusya, Kazakistan, Beyaz Rusya, Kuzey ülkeleri ve Kuzey Amerika olarak belirlendi.

Kategoriler:   Blog

Yorumlar

Bu öğe için yorumlar kapalı.