Lastik | Oto Lastik | Lastik Fiyatları | Ucuz Lastik

Bridgestone WeatherControl A005 EVO Test Sonuçları

2022 AutoExpress Dört Mevsim Lastiği Testi sonuçları detaylı bir şekilde yayınlandı. Bridgestone WeatherControl A005 EVO Test, farklı koşullarda gerçekleştirilen testlerde başarılı sonuçlar elde etti. Islak zeminlerde standart belirleyen Bridgestone 4 mevsim lastik, kuru ve karlı zeminlerde de iyi sonuçlar elde etti.

Bridgestone WeatherControl A005 EVO Yorumlar

AutoExpress: “Bridgestone WeatherControl A005 Evo, kuru zemin testlerinde güçlüydü ve karda yeterliydi ve ıslak zeminde frenlemede standart belirleyici olmaya devam ediyor.”

Bridgestone 4 mevsim lastik, kuru ve ıslak zeminlerde yüksek performansın yanı sıra yakıt verimliliğinde de iyi sonuçlar elde etti. 2022 AutoExpress Dört Mevsim Lastiği Testi kapsamında “A” sınıfı ıslak zemin performansına sahip tek lastikti. Bridgestone WeatherControl A005 Evo, karlı zemin testlerinden geçse de test sürücülerinin zorlandığı anlar da yaşandı. Lastik, kuru zeminde daha iyi performans elde etti, aynı zamanda yakıt verimliliği ile de öne çıktı.

Bridgestone WeatherControl A005 EVO Değerlendirme

AutoExpress: “Islak bir otoyolda durmak sizi endişelendiriyorsa, satın alınacak lastik budur. Ancak başka alanlarda küçük tavizler var.”

Dergi, sonuçların yanı sıra online satış platformu BlackCircles’ta Bridgestone WeatherControl A005 yorumları da paylaşıldı. Müşteriler yaptıkları yorumlarda lastiğin etkileyici ıslak zemin performansı ve konforuna odaklandı. Bridgestone 4 mevsim lastik, 5 üzerinden 4,6 puan elde etti.

AutoExpress Dört Mevsim Lastiği Testi Nasıl Yapılıyor?

2022 AutoExpress dört mevsim lastiği testi kapsamında ürünler; kuru, ıslak ve karlı zeminlerde test edildi. İngiltere’nin en çok okunan otomobil dergisi, aynı zamanda lastiklerin gürültü seviyesini de ölçerek sürüş konforunu değerlendirdi. Aynı zamanda fiyat performans ve yakıt verimliliği de değerlendirildi.

Bridgestone WeatherControl A005 EVO yakıt verimliliği puanı ile testte öne çıkan lastikler arasındaydı. Bridgestone 4 mevsim lastik, bu kategoride 2. Sırada yer aldı. Karlı, kuru, ıslak zemin lastik testleri de farklı koşullarda gerçekleştirildi. Hem düz yolda hem dönüşlerde lastiklerin yol tutuş ve çekiş gücü seviyeleri test edildi. Bununla birlikte hem dönüşlerde hem düz şeritte ilerlerken lastiklerin suda kızaklama direnci değerlendirildi. Bridgestone WeatherControl A005 EVO, sırasıyla bu testlerde %79 ve %97’lik performans oranı elde etti.

Kategoriler:   Blog, Bridgestone

Yorumlar

Bu öğe için yorumlar kapalı.