Lastik | Oto Lastik | Lastik Fiyatları | Ucuz Lastik

BFGoodrich Lastikleri 150 Yılda Neler Başardı?

BFGoodrich Lastikleri , 150. Yılını kutluyor. 1870 yılında Akron, Ohio’da küçük bir lastik üreticisi olarak yola çıkan firma, bugün inovasyon ve performansın güç merkezi haline geldi. Bir marka olarak BFGoodrich , mobilite alanında sınırları zorlamaya yardımcı oldu. Geçen bir buçuk yüz yıl boyunca; firma birçok ilke imza attı. ABD’de üretilen ilk pnömatik lastik, ABD’nin bir kıyısından diğerine sürüş yapan ilk araç için üretilen lastik, St. Louis’in tarihi uçuşundaki lastikler, ABD’deki ilk radyal lastik ve Columbia uzay mekiği lastikleri; bunlar arasında yer alıyor.

BFGoodrich Otomotiv Kültürüne Katkı Sağladı

Amerika’nın en ilham verici başarılarını sağlayan lastik teknolojisine ek olarak BFGoodrich , Amerikan otomotiv kültürünün gelişmesine de katkı sağladı. A-Team minibüsü, Geleceğe Dönüş filminin DeLorean’ı, Batmobile, Jurassic Park Jeep’i gibi birçok araçta kullanılmak üzere sayısız film ve televizyon şovu için BFGoodrich lastikleri tercih edildi. BFgoodrich , ister adrenalin içeren bir aksiyon sahnesinde isterse de yüksek performanslı bir spor otomobilde olsun üstün performans getiren bir marka olarak öne çıktı.

BFGoodrich Motor Sporlarına Damga Vurdu

BFGoodrich’in yüksek performansı, motor sporlarında daha fazla gün ışığına çıkarıldı. Pistte ve arazide BFGoodrich , 1915’te Indianapolis 500’deki ilk galibiyetinden bu yana benzeri olmayan bir motor sporları mirasına sahip. O zamandan beri; BFGoodrich lastikleri , dört tekerlek üzerindeki hemen hemen her büyük motor sporları etkinliğinde podyumda yer aldı. BFGoodrich lastikleri , Indianapolis 500’e ek olarak; 24 Saat Le Mans, IMSA serisi, SCORE Baja 500 ve 1000, Mint 400, Mazda MX-5 Cup serisi, Dakar Ralli, SCCA Pro Ralli serisi ve çok daha fazla seride kullanıldı.

BFGoodrich Lastikleri Her Koşulda Güven Sağlıyor

BFGoodrich firmasının global genel yöneticisi Harold Phillips: “Bu yıldönümü, BFGoodrich lastikleri ile araçlar için neyin mümkün olduğunu yeniden tanımladığınızı görmek için geriye dönüp bakmanın ve gurur duymanın zamanı. Lastiklerimizin motor sporları alanındaki başarılarından ve aynı zamanda ister market yolunda; ister arazide gidilecek yere ulaşmak için BFGoodrich lastiklerine duyulan güvenden gurur duyuyoruz. Şimdi ileriye bakma ve son 150 yıldaki başarılarımızı temel alarak; hem ekstrem koşullar hem de günlük kullanım için yenilik geliştirmeye, mobiliteyi mümkün kılmaya devam etme zamanı.”

BFGoodrich Lastikleri Yüksek Teknoloji Sunuyor

Şimdi ileriki 150 yıla bakarken; BFgoodrich , motor sporlarında öğrendikleri ile binek araç lastikleri geliştirmeye devam ediyor. En yeni üç ürün olan; All-Terrain T / A® KO2 lastiği, Mud-Terrain T / A® KM3 ve COMP-2® All-Season Plus lastiği; hem arazide hem asfaltta üstün performans sağlıyor. BFGoodrich lastikleri , 150 yılda gerçek dünyadan öğrenilenle geliştirilmiş teknolojiye sahip.

Kategoriler:   Blog

Yorumlar

Bu öğe için yorumlar kapalı.