Lastik | Oto Lastik | Lastik Fiyatları | Ucuz Lastik

Hankook Seal Lastik Üretim Kapasitesini Arttırıyor

Hankook, şirketin Chongqing’deki üretim tesisinde binek otomobiller için seal lastik kapasitesini arttırıyor. Güney Koreli lastik ve teknoloji şirketi, yıllık üretim kapasitesine yaklaşık bir milyon ünite eklemeyi planlıyor. Seal lastikleri projesi, Haziran ayında çevresel etki değerlendirmesini geçti. Hankook , toplamda 2.600 metrekarelik alanı kapsayan 21 milyon Euro (164 milyon yuan) değerinde olacak tesisin dört aşamada inşa edileceğini açıkladı.

Hankook Projeyi 2024’te Tamamlayacak

İlk üç aşamada her yıl 184.000 adet seal lastik üretilirken; dördüncü aşamada diğerlerinin iki katı kapasite olacak. Hankook 2021-2024 arasında her yıl ayrı bir aşamayı tamamlamayı planlıyor. Şirket ayrıca, özel kauçuk üretim kapasitesini yılda 350 ton arttırmak için 321.000 Euro yatırım yapıyor. Hankook bu materyalin de yine seal lastikleri için üretiminde kullanılacağını söyledi.

Hankook Yüksek Üretim Kapasitesine Sahip

Hankook’un Chongqing tesisi yıllık 900.000 kamyon ve otobüs lastiği ve 12 milyon binek otomobil lastiği üretim kapasitesine sahip. Şirket, genel kapasiteyi aynı seviyede tutmak için yeni seal lastik projesi piyasaya sürüldüğünde aynı ebatlardaki standart binek otomobil lastiklerinin üretimini azaltacak. Bu sayede seal lastikleri üretimde daha fazla paya sahip olacak.

Seal Lastik Nedir?

Seal lastik teknolojisinin kullanıldığı ürünlerde lastik sırtının içerisinde jel tabaka yer almaktadır. Lastiğin maksimum 5 mm çapa kadar delinmesi durumunda; seal lastikleri içerisinde yer alan jel, deliği kapatmaktadır. Jel tabaka, havayı hapsederek; lastik delindiğinde de yola devam edebilmeyi sağlamaktadır. Hankook tarafından bu lastikler, Seal Guard ismi ile sunulmaktadır.

Hankook SealGuard Teknolojisi

Hankook SealGuard seal lastikleri , ülkemizde uygun seal lastik fiyatları ile sunulmaktadır. Hankook Lastikleri’nin ilk seal lastik deseni Ventus Prime2 SealGuard Volkswagen Touran’ın orijinal ekipman lastiğidir. Bu lastikler , Volkswagen Touran’ın güvenlik özellikleriyle uyumludur ve sürüş güvenliğini üst seviyeye taşımaktadır.

Kategoriler:   Blog

Yorumlar

Bu öğe için yorumlar kapalı.