Lastik | Oto Lastik | Lastik Fiyatları | Ucuz Lastik

Pirelli P Zero Elect Bmw Elektrikli Araç Segmentine Dahil Ediliyor

Pirelli P Zero Elect lastikler, BMW M tarafından orijinal ekipman lastiği olarak tercih edildi. Markanın ilk tam elektrikli otomobili BMW i4 M50 geçtiğimiz sene 50. yılını kutlayan yüksek performans birimi tarafından geliştirildi. En yeni sıfır emisyonlu coupé, Pirelli tarafından özel olarak geliştirilmiş lastiklerle donatılmış diğer birçok BMW M otomobil segmenti arasında yerini alacak.

BMW i4 M50 ile markanın spor biriminin yönü ilk kez tam elektrikliye çevriliyor. Dört tekerlekten çekiş sağlayan iki motor sayesinde araç, toplamda 544 beygir gücü (400 kW) çıktısı ile sadece 3,9 saniyede 0’dan 100 km/saat hıza ulaşabiliyor.

Pirelli lastikleri, BMW M yüksek performansına yanıt verebilmek ve tüm elektrikli araçların benzersiz taleplerini karşılayabiliyor. Pirelli P Zero lastiklerinde, yanaklarındaki özel işaretlerle tanınan Elect teknolojisini kullanıyor.

Pırellı P Zero Elect OEM Planlaması Nasıl Yapıldı?

OEM oto lastikler ön aks için 255/35R20 97Y XL P-ZERO, arka aks için 285/30R20 99Y XL P-ZERO ebatlarında planlandı.

Pırellı P Zero Elect lastik özel olarak geliştirilmiş olmasıyla öne çıkıyor. BMW için “terzi işi” olarak üretilen tüm orijinal ekipman lastikleri tanımlayan yıldız işaretinin yanındaki Elect logosu olacaktır. Lastiğin tam elektrikli araç veya şarj edilebilir hibrit araçların anında tork, bataryalardan dolayı artan ağırlık ve sessiz sürüş gibi özelliklerini destekleyektir. Pirelli oto lastiğin yapısı, ekstrem spor sürüş sırasında bile aracı desteklemek ve maksimum performans sunmak için güçlendirildi. Yüksek kavrama sağlayan özel hamur da hassas ve verimli kullanım için maksimum tutuş yaratmak üzere tasarlandı.

Pirelli İle Bmw Ortaklığı Neler Getirecek?

Pırellı P Zero Elect hamlesi yapan BMW spor birimi M, motor sporları alanında elde ettiği yarım asırlık uzmanlığını yollarına aktarıyor. Pirelli Lastik aynı şekilde 150 yıldan uzun bir tarihi ve dünyanın en ikonik ve prestijli ‘terzi işi’ lastiklerini üretiyor. Pırellı P Zero Elect sürüş deneyimini tamamen iyileştiriyor ve araç dinamiklerini geliştiriyor.

Pirelli ile BMW M işbirliği sonucunda, örneğin X3 M ve X6 M SUV’lar için homologasyonlu P Zero yaz ve Scorpion kış lastikleri geliştirildi. Pirelli ayrıca, zarif tasarımlı 8 serisinin donanımı olarak P Zero lastikler ile çalışıyor. İkonik M5 CS’ye özel olarak hem pistte hem de yolda kullanıma uygun P Zero Corsa lastikleri üretiyor.

Kategoriler:   Blog, Oto Lastik

Yorumlar

Bu öğe için yorumlar kapalı.