Lastik | Oto Lastik | Lastik Fiyatları | Ucuz Lastik

Dunlop Sürdürülebilir Yarış Lastiklerini Piyasaya Çıkarıyor

Sumitomo grubuna ait Dunlop yarış lastikleri %38 oranında çevre dostu özelliklerle üretimi benimsedi. Bu defa biyokütle niteliğinde ve geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılan %38 oranında sürdürülebilir malzemeye sahip yarış lastikleri geliştirildi. Dunlop lastikler, Modulo Nakajima Racing’in Honda NSX-GT’sinin lastiklerle donatıldığı, Japonya’nın Suzuka Pisti’ndeki Suzuka Pisti Motor Sporları sırasında görüntülendi. Dunlop’un enerji tasarruflu ve çevre dostu lastiklerinin 2024’te yarışlarda ilk kez görücüye çıkması planlanıyor.

Dunlop Yarış Lastiği Nasıl Tasarıma Sahip Olacak?

Dunlop yarış lastiği, çevre dostu bir dış tasarımla sahneye çıkıyor olacak. Sumitomo lastikleri 17 sürdürülebilirlik hedefiyle hareket etmektedir. Bu dikkat çeken konuları temsil eden 17 yeşil karenin lastik deseninde işlenmiş olması planlanmaktadır. Dunlop, bitiş çizgisine mümkün olduğunca çabuk ulaşma dürtüsünü de temsil eden yaklaşımı temsil eden tasarımı da lastikte vurgulayacaktır. Bunu lastiğin desenine yansıtabilmek için ok simgelerinden oluşan özel bir lastik yanak tasarımı da geliştirecektir.

Sumitomo Lastik Firması Gelecekte Neleri Hedefliyor?

Dunlop lastikleri Japonya’da ve yurtdışında hem otomotiv hem de motosiklet olmak üzere çeşitli seviyelerde çok sayıda yarış müsabakasına tedarik edilmektedir. Sumitomo lastik şirketi gelecekte “yeşil” malzemelerden yapılmış ürünlerin kullanımı benimsetme göreviyle hareket etmektedir. Japon lastik üreticisi, ayrıca sürdürülebilir tüm yaklaşımları dahil olmak üzere daha çevre dostu yarışlara katkıda bulunmayı da amaçladıklarını belirtmiştir.

Daha önce Michelin lastikleri ve Japon lastik üreticisi Yokohama gibi şirketler tarafından da sürdürülebilir hammaddelerden üretilen yarış lastikleri piyasaya sunulmuştur.

Kategoriler:   Blog, Oto Lastik

Yorumlar

Bu öğe için yorumlar kapalı.