Lastik | Oto Lastik | Lastik Fiyatları | Ucuz Lastik

Önden Çekişli BMW 228i Gran Coupe Uygun Fiyatla Sunulacak

BMW, 2021’e girmeye hazırlanırken ikinci önden çekişli modeliyle portföyünü genişletmeye karar verdi. BMW X1 sDrive28i modelinin bir süre önce tanıtılmasının ardından şimdi xDrive olmayan bir BMW 228i Gran Coupe de satın alınabilecek. Bu, aracın aynı zamanda xDrive modelinden daha ucuz olduğu anlamına geliyor.

BMW 228i sDrive Gran Coupe Nasıl Daha Ucuza Satılıyor?

2021 BMW 228i sDrive Gran Coupe model ile tasarımda pek fazla değişime gidilmedi. 2020’de piyasaya sunulan BMW X1 sDrive28i dört tekerlekten çekişli idi. Yeni aracın önden çekişli (FWD) olması, fiyatının düşmesini sağlayan etkenler arasında yer alıyor. Çekişten kaynaklı olarak kimi parçaların değişikliğe uğraması da maliyetin düşmesini sağlıyor.

Her yeni modeli ile yeni dizayn özellikleri sunan BMW’nin uygun fiyatlı yeni araçta tasarımı değiştirmemesi de fiyatın düşmesinde etkili oldu. Alman otomotiv devi, koronavirüs salgınından dolayı otomobil pazarında oluşan durgunluğu azaltmayı hedefliyor. Bu nedenle ana rakiplerinden daha ucuz otomobil seçeneği sunuyor.

BMW 228i sDrive Gran Coupe 228 Beygir Gücünde

Bu tanıtımla birlikte, 2 Series şimdiye kadarki en düşük fiyatla satışa sunuluyor. BMW 228i Gran Coup, ABD’de 35.700 dolarlık liste fiyatına sahip. Bu, ABD’de satışa sunulan en ucuz BMW olmasa da BMW X1 sDrive28i’den yalnızca 300 dolar daha pahalı olduğu anlamına geliyor. İki araba, temelde aynı teknolojileri paylaşıyor. FWD UKL platformu üzerinde bulunan her iki araç da enine monte edilmiş 2 litrelik 4 silindirli 228 HP motoru kullanıyor. Yeni önden çekişli BMW, 228 beygir gücüne, 2 litrelik motora ve 350Nm torka sahip. Araçta tek seçenek olarak 8 ileri otomatik şanzıman bulunuyor.

Yeni Araç BMW X1 sDrive28i’den 2000 Dolar Daha Ucuza Satılacak

Dört tekerlekten çekişli modelle karşılaştırıldığında, BMW 228i Gran Coupe, 95km/s hızda 0,3 saniye daha yavaş ancak bu kimsenin umursamayacağı bir fark. FWD (önden çekişli) yeni model, alternatifine göre 2000 dolar daha ucuz olduğundan, müşterilen önemseyeceği nokta tasarruf etmek olacak. Yeni araçta standart olarak 17 inç double spoke jantlar, sportif koltuklar, Aktif Sürüş Asistanı, Şehir Çarpışmasını Azaltma özellikli Önden Çarpışma Uyarısı, Şeritten Ayrılma Uyarısı, Aktif Kör Nokta Algılama ve Navigasyon sistemleri bulunuyor. Araç, ekstra ücret ödemeden Jet Siyahı veya Alp Beyazı olarak alınabiliyor.

Kategoriler:   Blog

Tags:  

Yorumlar

Bu öğe için yorumlar kapalı.