Lastik | Oto Lastik | Lastik Fiyatları | Ucuz Lastik

Nankang Sportnex Lastik Serisi Büyüyor

Tayvan menşeili Nankang Lastikleri, yeni semi-slick lastik desenini tanıttı. Nankang Sportnex CR-1 (CR-S) markanın yol yarışları, hızlı sürüş okulları gibi alanlarda kullanım için geliştirildi. Böylece sportif Nankang yaz lastiği desenleri arasına yeni bir ürün eklendi. Yüksek aşınma direncine sahip olan ürün, markanın daha sportif yarış lastiği Nankang AR-1 desenine katılıyor.

Yeni Nankang Sportnex CR-1 Özellikleri Nedir?

Nankang Sportnex CR-1 (CR-S) lastikler, yüksek sırt sağlamlığı sağlamak için geliştirilmiş özel asimetrik desene sahip. Böylece düz yolda sürücünün direksiyon hareketlerine hızlı ve doğru tepki verebiliyor. Yeni Nankang yaz lastiği, aynı zamanda aramid fiberle güçlendirilmiş yanak bölgesi ile uzun mesafede tutarlı performans sunuyor. Semi-slick lastik, özel deseni ile yüksek yol tutuşu sağlıyor. Lastik, 205/50R15 ila 315/30ZR18 ebatları arasında sunulacak.

Nankang AR-1 Lastiklerin Farkı Ne?

Seride yer alan bir diğer semi-slick lastik Nankang AR-1, %90 oranında pistte kullanıma uygundur. Bununla birlikte; yasal olarak yollarda kullanımına izin verilmektedir. Bu Nankang yaz lastiği, yarışlarda tur sürelerini kısaltmak için özel olarak tasarlanmıştır. M3 Cup, 330 Challenge ve Classic VW Cup, CSCC New Millennium ve 750MC Club Enduro serilerinde tercih edilmiştir. Bununla birlikte; yeni Nankang Sportnex CR-1 ise yol kullanımı için daha idealdir. Özel asimetrik deseni üzerinde daha fazla sayıda kanal ve oluk yer alması suyun etkili bir şekilde tahliye edilmesini sağlamaktadır. Bu yeni lastik, Islak zeminlerde kullanım için AR-1’e göre daha uygundur.

Semi-Slick Lastik Nedir?

Semi-slick lastikler, yarış pistlerinde hâkim olan slick lastiklere benzer. Ancak üzerlerinde oluklar yer alır. Bu ürünler, slick lastiklerin aksine; genel olarak yolda kullanıma yasal olarak uygundur. Semi-slick lastikler, ıslak zemin için daha uygun olsa da her iki tip ürün de daha çok kuru zeminde yüksek yol tutuşu sağlamaktadır. Aynı zamanda bu ürünler, normal lastiklerden daha hızlı aşınmaktadır. Bu lastiklerin avantajı pist günlerine katılan sürücüleri lastik değiştirme zahmetinden kurtarmasıdır. Taylandlı lastik üreticisi, Nankang Sportnex lastik serisinde olduğu gibi bu sürücüler için çok sayıda seçenek sunmaktadır.

Kategoriler:   Blog

Yorumlar

Bu öğe için yorumlar kapalı.