Lastik | Oto Lastik | Lastik Fiyatları | Ucuz Lastik

Michelin Traktör Lastiği Teknolojisi ile Toprak Sağlığını İyileştiriyor

Lincolnshire Wolds merkezli bir çiftlik olan A.I. Walgate & Son, Michelin lastikleri için geliştirilmiş Ultraflex teknolojisini kullandı. PTG Merkezi Lastik Şişirme Sistemlerini (CTIS)’de bununla beraber kullandıktan sonra toprak sağlığında önemli gelişmeler olduğunu bildirmiştir. Michelin Ultraflex Teknolojisi lastikleri standart tarım lastiklerinden daha fazla ağırlık taşıyor ve düşük basınçlarda çalışabiliyor. Bu da toprak sıkışmasını ve mahsul hasarını en aza indirmektedir. Bu lastiklerin çiftçilerin verimini yüzde dörde kadar artırdığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu arada PTG CTIS, çalıştıkları zemin için optimum basınçların korunmasına yardımcı olarak sıkışmayı azaltır ve toprak sağlığını korumaktadır.

Michelin Traktör Lastiği UltraFlex Test Sonuçları Nasıldı?

Michelin lastikleri & A.I. Walgate & Son, PTG sistemini Fendt 724 traktörü ve iki ön hat aleti üzerinde test etti. Yarım inç yağmurdan sonra yol ve tarla basınçları arasındaki su infiltrasyon oranını karşılaştırdılar. Optimum tarla basınçları, yol basınçlarıyla traktör lastikleri saatte 8 mm’ye kıyasla saatte 18 mm’lik bir infiltrasyon oranı gösterdi. Çiftlik ayrıca optimum tarla basınçlarının kullanıldığı yerlerde tekerleklerde su birikintisi görülmediğini bildirmiştir.

Treyler ve Traktör Lastikleri için Kompresör Kullanımı Nasıl Yapıldı?

Çiftlik ayrıca diğer Fendt traktörüne VarioGrip teknolojisini ve VarioGrip’li traktörün önüne bir kompresör taktı. Bu sayede çiftlik, sık sık yol ve tarla arasında gidip gelen römorktaki dört lastik için gerekli hava hacmine sahip olmaktadır. Kompresör, lastikleri tarla basıncından yol basıncına sadece on dakika içinde traktör lastiği şişirmektedr bu da onsuz olduğundan çok daha hızlı. Horizon DSX sondaj makinesi MICHELIN CargoXBib Yüksek Flotasyonlu VF 750/60 R30,5 lastiklerle, treyler ise CargoXBib Yüksek Flotasyonlu 600/55 R26,5 lastiklerle donatılmıştır.

Kategoriler:   Blog

Yorumlar

Bu öğe için yorumlar kapalı.