Lastik | Oto Lastik | Lastik Fiyatları | Ucuz Lastik

Yokohama Traktör Lastikleri Yelpazesini Genişletiyor

Yokohama Off-Highway Tires (YOHT), traktörler ve biçerdöverler için Alliance Agriflex+ 372 radyal traktör lastiklerini üç yeni ebatta piyasaya çıkaracak. Ürün yelpazesinin genişletilmesinin ardından, ilk 15’i 2022’de tanıtılan lastikler toplam 18 ebatta sunuluyor olacak. Alliance Agriflex+ 372, lastiğin standart bir traktör radyal lastiği ile aynı basınçta %40’a kadar daha fazla yük taşımasını sağlayan son derece esnek bir yanak yapısına (VF Teknolojisi) sahiptir.

Alliance Agriflex+ 372 Traktör Lastiği Performansı Nasıl?

Alliance Agriflex+ 372 traktör lastiği, zemin basıncını ve buna bağlı toprak sıkışması riskini azaltan geniş bir zemin performansına sahiptir. Agriflex+ 372 aynı zamanda geleneksel bir radyal traktör lastiği ile aynı yükü %40 daha düşük basınçta taşıyabiliyor. YOHT, zemin basıncını azaltmanın yanı sıra, bu lastiklerin sürücüye hem tarlada hem de yolda konforlu bir sürüş sağladığını, geniş ayak izinin çekişi iyileştirdiğini ve yakıt maliyetlerini düşürdüğünü ve R-1W sırt deseninin “sert yüzeylerde mükemmel çekiş ve uzun lastik ömrü sağladığını” ekliyor.

Yokohama Üretimi Traktör Lastiği Hangi Bileşenleri Kullanıyor?

“Yük kapasitesi, yol tutuşu, toprak koruması ve çekiş gücü açısından Alliance Agriflex+ 372 10 üzerinden 10 puanı hak ediyor. Azaltılmış duruş süresi, artırılmış verimlilik ve azaltılmış yakıt tüketimi, bu iç lastiksiz lastiği, yönlü sırt deseni, çelik kordonu ve özel anız koruma sırt bileşimi sayesinde segmentinde daha da emin bir lider haline getiriyor.

Yokohama Agriflex+ 372 Traktör Lastik Testi Kıyaslaması

2021 yılında Danimarkalı araştırma kuruluşu SEGES Innovation bilimsel bir saha deneyi gerçekleştirdi ve çalışmaların sonuçları Alliance Very High Flexion (VF) Alliance lastiklerinin kullanılmasının geleneksel lastiklere kıyasla olumlu etkisini ortaya koydu. Testler, sıvı gübre uygulanırken tekerlek izi derinliğini yarıya indirmeyi mümkün kılan düşük şişirme basıncına sahip Yokohama Agriflex+ 372 traktör lastiği ve Agriflex+ 389 lastiklerinin bir kombinasyonu kullanılarak bir traktör römorku üzerinde gerçekleştirildi. Aynı zamanda, tekerlek kayması %4,4 oranında azaldı ve pentrometre ölçümleri, 0 ila 40 cm derinlikteki “VF lastik izinde” daha az toprak sıkışması olduğunu gösterdi. Buna ek olarak, “VF lastikleri kullanılan parsellerdeki” mısır verimi, hektar başına yaklaşık 12,9 birim ürün, yani yaklaşık %10 oranında “geleneksel lastikler kullanılan parsellerdeki” verimi önemli ölçüde aşmıştır.

Kategoriler:   Oto Lastik, Blog

Yorumlar

Bu öğe için yorumlar kapalı.