Lastik | Oto Lastik | Lastik Fiyatları | Ucuz Lastik

Goodyear ve Brabham 55 Yıllık Tarihi Canlandırıyor

Jack Brabham ve Goodyear, 1966’da Formula 1 Dünya Şampiyonası’nı ortak olarak kazandıktan elli beş yıl sonra, yeni Brabham BT62R için güçlerini birleştirdi. Goodyear, üç bölümlük bu işbirliği ile bizi zamanda bir yolculuğa çıkarıyor. Jack Brabham’ın 66 galibiyetine ve sonrasında motorsporları alanındaki bugüne kadarki başarılarını öne çıkararak Jack’in oğlu David Brabham, Brabham adını yeniden canlandırıyor.

Goodyear Eagle F1 SuperSport 2019’da Zafer Kazandırdı

2019’da Brabham, 5,4 litrelik bir V8 motordan gelen 700 bg ve 1200 kilogramın üzerinde bastırma kuvveti ile BT62’yi “en son pist aracı” olarak piyasaya sürdü. Mükemmel lastik eşleşmesi olarak ise Goodyear Eagle F1 SuperSport lastikler kullanıldı. Brands Hatch’teki Britcar “Into the Night” yarışında sahneye çıkan Goodyear & Brabham bir kez daha kazandı.

Brabham BT62R Goodyear Eagle F1 SuperSport RS ile Donatılıyor

David Brabham, şimdi BT62’nin otoyol versiyonu olan BT62R’yi tanıtıyor. Araç, hem otoyolda sürüş yapan hem de pistlerde limitlerde heyecanı yaşamak isteyenler için tasarlanmış Goodyear Eagle F1 SuperSport RS lastikler ile donatılıyor.

Brabham BT62R Özellikleri Neler?

Yalnızca pistte kullanılan BT62 ile karayollarında da kullanılabilen BT62R arasındaki temel farklar, biraz daha küçük arka kanat, difüzör ve ön ayırıcı ile aerodinamik tasarımda yapılan ufak değişiklikler. Ayrıca süspansiyonun dört kaldırma seçeneği var ve sürücünün aracı gerektiği gibi kaldırmasına veya indirmesine izin veriyor. İç mekanda ayrıca, bir yol arabasından bekleyebileceğiniz daha konforlu koltuklar gibi özellikler ekleniyor.

Kategoriler:   Blog, Goodyear

Yorumlar

Bu öğe için yorumlar kapalı.