Lastik | Oto Lastik | Lastik Fiyatları | Ucuz Lastik

Yokohama Advan Lastikler Ünlü Tepe Tırmanışında

Yokohama, 27 Haziran’da ABD’de düzenlenecek motorsporları etkinliği 99. Pikes Peak Uluslararası Tepe Tırmanışı’nda yarışan 13 araca lastik tedarik edeceğini duyurdu. Geçtiğimiz yıl da yarışı Yokohama Advan lastikleri ile donatılmış bir otomobil kazanmıştı. Japon premium lastik üreticisi, ikinci kez üst üste Yokohama Advan A005 ve A052 lastiklerinin kullanılacağı yarışı dört gözle bekliyor.

Yokohama Advan Lastikler Hangi Araçlarda Kullanılıyor?

Bu yılki Open Wheel bölümünde geçen yılın Yokohama Advan lastikleri ile yarışın kazananı olan Clint’in oğlu Codie Vahsholtz da destekleniyor. Vahsholtz, babası ile aynı 2013 Ford Open aracı kullanıyor. Aynı zamanda Time Attact 1 Bölümü’nün 2019 şampiyonu Raphael Astier tarafından bu motorsporları mücadelesine sokulan 2015 Porsche BBI Turbo Cup’ta da Yokohama lastikleri kullanılacak. Yokohama Advan lastikleri ile tırmanış yapacak diğer otomobiller arasında Joshua Allan’ın kullandığı 2021 Tesla Model 3 ve Tanner Foust’un kullandığı 2020 Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport da yer alıyor. Premium lastik üreticisi tarafından Porsche Pikes Peak Trophy’de yarışan Porsche Cayman GT4 Clubsport araçlarının kullandığı kontrol lastiği olan Yokohama Advan A052’nin tedarik edilmesi, Pikes Peak Uluslararası Tepe Tırmanışı yarışına heyecan katıyor. Yokohama Advan A052, bu motorsporları dalı için dördüncü kez kontrol lastiği olarak seçiliyor.

Pikes Peak Uluslararası Tepe Tırmanışı Hakkında

Pikes Peak Uluslararası Tepe Tırmanışı, 1916 yılına dayanan uzun ve şanlı bir geçmişi olan bir tepe tırmanış yarışı. Parkurun 2.862 metre yükseklikte başlaması ve bitiş çizgisinin 4.300 metre yükseklikte olması nedeniyle “Bulutlara Yarış” olarak da biliniyor. Yokohama lastikleriyle geçmiş yarışlarda yarışan otomobiller arasında, 2010’dan 2012’ye kadar üç yıl üst üste sınıf şampiyonluğunu kazanan ve o yılların her birinde elektrikli araçlar için yeni zaman rekorları kıran bir araç bulunuyor. Ayrıca, yukarıda belirtildiği gibi, Clint Vahsholtz, Yokohama Advan lastikleriyle donatılmış 2013 Ford Open’ında geçen yılın genel şampiyonluğunu elde etti.

Motorsporları Yokohama Advan Serisine Nasıl Katkı Sağlıyor?

Japon premium lastik üreticisi, yeni üç yıllık (2021–2023) orta vadeli yönetim planı olan Yokohama Dönüşüm 2023’te küresel amiral gemisi Yokohama Advan serisini daha da öne çıkarmayı planlıyor. Bununla birlikte; SUV ve pikaplar için Yokohama Geolandar serisi sunuluyor. Marka, motorsporları alanında da Advan ve Geolandar serisi ürünler geliştirerek lastik teknolojilerini daha da geliştirmeyi hedefliyor. Premium lastik üreticisi, bu nedenle hem Japonya’da hem de dünya çapında motorsporları etkinliklerine yeniden katılım sağlıyor.

Kategoriler:   Blog

Yorumlar

Bu öğe için yorumlar kapalı.