Lastik | Oto Lastik | Lastik Fiyatları | Ucuz Lastik

Giti, Yüksek Performanslı UHP Lastikleri Gelişimini Sürdürüyor

Ünlü lastik üreticisi Giti, kısa süre önce GT Radial SportActive2 yaz lastiği segmentinin ebat aralığını genişletti. Bu genişleme Audi RSQ8, BMW X7 ve Range Rover Sport gibi en iyi modeller de dahil olmak üzere yüksek performanslı crossover ve SUV’lara hitap etmektedir. Bu gelişmenin en önemli özelliği, GT Radial lastikleri için bir ilk olan yeni 275/40 R22 ebadının tanıtılması ve 255/60 R18, 235/50 R19, 255/50 R20 ve 275/45 R21 ebatlarının eklenmesidir.

Elektrikli Araçlar için GT Radial SportActive 2 EV Ne Sağlıyor?

Giti lastikleri ayrıca elektrikli otomobil sahipleri için özel olarak tasarlanan GT Radial SportActive 2 EV lastiğini de piyasaya sürdü. Bu lastikler Euro etiketleme sisteminde ekonomi, ıslak zeminde yol tutuş ve dış gürültü seviyelerinde olağanüstü performans anlamına gelen etkileyici bir “AAA” derecesi almıştır. Yeni ebatlar arasında Hyundai, Jaguar, Kia, Volkswagen ve Volvo gibi markaların popüler elektrikli araç modellerine göre uyarlanmış 235/55 R19 ve 255/45 R20 yer alıyor. Ayrıca, öncelikli olarak Tesla Model 3 elektrikli otomobil segmentine odaklanan 235/45 R18 ebadı da tanıtıldı.

Giti Lastikleri Ürünlerini Nerede ve Nasıl Geliştiriyor?

Her iki lastik modeli, GT Radial SportActive 2 ve SportActive 2 EV, Giti lastiklerinin Almanya’nın Hannover kentindeki Avrupa Araştırma ve Geliştirme Merkezi’nde, orijinal ekipman uygulamaları için lastik geliştirmedeki kapsamlı uzmanlığından yararlanılarak titizlikle geliştirilmiştir. Bu lastikler, standart lastiklere kıyasla %15 oranında azaltılmış etkileyici bir “ultra düşük” yuvarlanma direncine sahip yeni bir kauçuk bileşimine sahiptir. Güncellenmiş tasarım, lastik ağırlığını %4 oranında azaltarak yakıt veya enerji verimliliğini artırmayı başarmıştır. Daha da önemlisi, Giti bu lastiklerin ıslak ve kuru zeminlerde üstün kontrol ve kavrama sağlarken hizmet ömürlerini de uzattığını vurguluyor.

Giti: ‘’Binek Araç Segmentinde Tercih Edilen Olmak Hedefleniyor’’

Giti lastikleri UHP (Ultra Yüksek Performans) segmentinde geniş bir pazar payını kapsayan binek otomobiller ve SUV araçlar için uygun toplam 58 lastik ebadı sunmaktadır. Bu lastikler 16 ila 22 inç çapında, 195 ila 295 mm arasında değişen sırt genişliklerinde ve 300 km/s hıza kadar dayanma kabiliyetini gösteren V ila Y hız endekslerinde üretilmektedir. Tüm ebatlarda, bu lastikler Avrupa lastik etiketleme sisteminde ıslak zeminde yol tutuş için “A” derecesine ve enerji verimliliği için “BD” derecesine sahipken, 69 dB’lik beyan edilen gürültü seviyesini de koruyor. Giti Avrupa Otomobil, SUV ve hafif ticari araçlar Kıdemli Ürün Müdürü Fabio Pecci-Boriani’ye göre, bu genişleme, binek araç lastiği segmentinde tercih edilen marka haline getirmeyi amaçlayan daha geniş bir stratejinin parçasıdır ve yakın gelecekte özellikle elektrikli araçlar için daha fazla yeni ebatlar beklenmektedir.

Kategoriler:   Blog, Oto Lastik

Tags:  

Yorumlar

Bu öğe için yorumlar kapalı.