Lastik | Oto Lastik | Lastik Fiyatları | Ucuz Lastik

2022 Le Mans 24 Saat Yarışları’nda Audi Öne Çıktı

Hankook sponsorluğundaki 24 Saat Yarışları ‘nın ilk etabı sona erdi. Yerel saatle 15:00’te on iki farklı üreticiye ait 79 otomobil, güneş ışığında sıraya girdi. Ünlü dayanıklılık yarışı sonunda Audi şık bir galibiyet elde etti. İlk andan itibaren, birinci #7 ve ikinci olan #31 Audi R8 LMS GT3 ile Team WRT lider grupta yer aldı. 75, 4 ve 777 numaralı Mercedes-AMG GT3 ve 92 numaralı Porsche 911 GT3 R de Le Mans 24 Saat ‘te ön saflarda yarıştı.

2022 24 Saat Yarışları İlk Etap Sonuçları

Le Mans 24 Saat Yarışı, iki Audi arasında liderlik için bir iç savaşa dönüştü. Yarış mesafesinin üçte ikisinden sonra nihai kazananlar kusursuz ölçüler ve mükemmel pit stoplar sayesinde net bir şekilde ortaya çıkmayı başardı. Ardından, Hankook yarış lastiği ile sunulan optimum destek sayesinde bitişe kadar liderliği korumak için üstün bir performans sergilediler. 2:08.618 dakika sonra, Benjamin Goethe, Arnold ve Maxime Robin, Jean-Baptiste Simmenauer ve Frédéric Vervisch’ten oluşan Team WRT, Audi R8 LMS GT3 ile bitiş çizgisini ikinci sırada geçti. Böylece 24 Saat Yarışları birinci etabında hem birinci hem ikinci sırada Audi araçları yer aldı. Üçüncülük, SPS ekibi tarafından SunEnergy1 tarafından yönetilen Mercedes-AMG GT3’e (#75) gitti.

2022 24 Saat Yarışları İtalya’da Devam Edecek

Hankook Motor Sporları Avrupa Direktörü Manfred Sandbichler: “Bu, birinci sınıf otomobiller, üreticiler ve sürücülerle dolu geniş bir alanla sezona mükemmel bir başlangıçtı. Hankook ekibi de harika bir iş çıkardı ve ekiplere her durumda en uygun desteği sundu. Hankook Ventus Race lastiğimiz bir kez daha sınıfını gösterdi ve Dubai Autodrome’da kusursuz bir performans sergiledi. Kazananları ve bitirenleri, harika motor sporları gösterisi sergileyen herkesi tebrik etmek istiyorum. 25 ve 26 Mart’ta İtalya’nın Mugello kentinde gerçekleşecek olan ve Hankook tarafından desteklenen 24 Saat Yarışları Serisinin bir sonraki turunu sabırsızlıkla bekliyorum.”

Le Mans 24 Saat Audi Yarışçıları Sonuçtan Memnun

Le Mans 24 Saat yarışçıları da bu heyecan verici mücadele hakkında duygularını paylaştı.
Christopher Mies: “Arabamız mükemmel bir şekilde kuruldu ve fevkalade çalıştı. Paketin tamamı mükemmeldi, tüm ekip harika bir iş çıkardı ve bu büyük başarıyı tamamen hak etti.”

Kantadhee Kusiri: “Ne söyleyeceğimi bilmiyorum. Çok mutluyum. Böylesine ünlü bir yarışta podyumun en üst basamağında durmak tarif edilemez bir duygu. Bu başarıyı mümkün kılan herkese teşekkür etmek istiyorum.”

Kategoriler:   Blog

Yorumlar

Bu öğe için yorumlar kapalı.