Lastik | Oto Lastik | Lastik Fiyatları | Ucuz Lastik

Hankook Lastikleri ile Brabus Teknoloji Ortağı Oldu

Güney Kore merkezli lastik üreticisi Hankook, kısa bir süre önce ünlü Alman modifiye stüdyosu Brabus ile ortaklığını pekiştirerek iş birliklerinde önemli bir adım attı. Lastik şirketinden yapılan basın açıklamasında, Hankook lastik firmasının Brabus’un teknoloji ortağı olduğu ve Brabus araçları için belirli performans kategorilerinde lastik tedarik ettiği bu resmi birlikteliğin altı çiziliyor.

Ortaklık Dolayısıyla Hankook Memnuniyetini Dile Getirdi

Hankook Orta Almanya Satış Direktörü ve Tuning Departmanı Başkanı Roland Höhner, Brabus ile mevcut ortaklıklarını geliştirmekten gurur duyduklarını ifade etti. Höhner, Hankook lastiklerinin Brabus araçlarının performans yeteneklerini en üst düzeye çıkarmadaki önemini vurgulayarak Brabus’u lüks otomobil tuning segmentinde lider bir marka olarak kabul etti.

Hankook Ailesinden Hangi Lastik Serileri Tercih Edildi?

Yüksek performanslı süper otomobiller ve tuning bileşenleri üretmesiyle tanınan Brabus, Ultra Yüksek Performans (UHP) ve Ultra UHP (UUHP) kategorileri için Hankook Ventus S1 evo3 ve Ventus S1 evo Z yaz lastiği desenini seçiyor. Yüksek hızda kullanım için tasarlanan bu lastikler, aramid liflerle güçlendirilmiş hibrit katlı bir yapıya sahiptir. Bu yapı, zorlu koşullar altında lastik stabilitesi sağlayarak yol tutuş sınırlarında bile üstün yol tutuşu sağlar. Ayrıca, Hankook Winter i*cept evo3 UHP kış lastikleri de daha soğuk mevsimler için uygun olduğundan dolayı kötü hava koşullarında performans ihtiyacını karşılıyor.

Brabus Yönetimi Hankook’u Öven Açıklamalarda Bulundu

Brabus’un yönetici direktörü Jorn Gander, dünya çapında müşteri beklentilerini karşılama arayışlarında lastik sektörünün öneminin altını çiziyor. Gander, Brabus’un yol tutuş, konfor ve güvenlik kriterleriyle uyumlu olan Hankook lastik üreticisini olağanüstü bir ortak olarak övgü dolu sözlerle nitelendiriyor. İş birliği sayesinde mevcut ürünlerin ötesine geçerek Brabus’un çok çeşitli spor otomobilleri ve SUV’ları için özel lastikler geliştirmeyi planlıyor.

Hankook iON Serisi Brabus Elektrikli Araçlarda Kullanılacak mı?

Brabus’un elektrikli araçlar için özel olarak tasarlanan Hankook iON elektrikli araç lastiği ailesini kullanması da bu ortaklığın dikkat çekici bir yönüdür. Bu lastikler inovasyona dönük elektrik destekli / tam elektrikli otomobiller için menzil verimliliğini artırmayı hedefliyor. Böylelikle, elektrikli araçlar tarafından üretilen ve artan tork yükünü stabil bir şekilde yönetebilmeyi amaçlıyor. Hankook lastikleri, iON serisinden bu lastiklerin teslimatını onaylayarak iki şirket arasında bu uzmanlık alanındaki yakın iş birliğini bu şekilde kamuoyuna bildirmiş oluyor.

Kategoriler:   Blog, Kış Lastiği, Oto Lastik

Tags:  ,

Yorumlar

Bu öğe için yorumlar kapalı.