Lastik | Oto Lastik | Lastik Fiyatları | Ucuz Lastik

Goodyear Kış Lastiği

Uzmanların yaptığı tüm testlerde yaz lastikleri olarak bilinen standart lastiklerin kış lastiği çeşidine oranla kış mevsiminde daha az ve kötü performans gösterdiği sergilenmiştir. Goodyear kış lastiği kullanan sürücü kışın sürüs koşullarının çok zor olduğunu bilir ve karşılaşacağı her türlü kaygan zemin veya yağışlı havalarda aracının kayacağı düşüncesiyle hareket eder ve bu nedenle Goodyear kış lastiği kullanır.

Goodyear kış lastiği kullanan sürücüler aracıyla seyir halinde giderken güvenli yol tutuşuna sahip olan bu lastiğin özelliğinden sonuna kadar yararlanırlar. Sürücü seyir halindeyken karşısına çıkabilecek bir engel karşısında ani fren yapması halinde Goodyear kış lastikleri sürücüye istediği mesafede durma olanağı sağlaması yanında hem araç sürücüsünü hem de araçta olan diğer yolcuları da korur.Kışın zor şartlarda trafiğe çıkmak zorunda kalan sürücüler araçlarında kullandıkları Goodyear kış lastiğine güvenir ve yolculuklarını endişesiz ve tereddütsüz sürdürürler. Genel olarak ülkemize baktığımızda kış lastiğini pek önemsemeyen bir halka sahibiz. Fakat kış mevsimlerinde araçların yanlış lastik seçimi veya kış lastiği kullanmamaların faturasını büyük ödediğimiz de acı bir gerçektir.

Goodyear kış lastiği bir başka standart yaz lastiğine oranla aracın yola hakimliğini ve çamur, kar, buzlu bir güzergahta sürücüyü emniyetli bir biçimde yoluna devam etmesini sağlar. Goodyear kış lastiklerinin üretiminde kullanılan özel kauçuk maddeleri ve deseni ile yol tutuşu ile fren mesafesini dengeleyen bir amaçla üretilir. Sürücüler alacakları kış lastiklerini mevsim kış olduğunda gönül rahatlığıyla araçlarına takarlar ve huzurla yolculuklarını tamamlarlar.

Fakat birçok yerde kış lastiği denilince akla kar lastiği gelmektedir. Maalesef bu düşünce tamamen yanlıştır. Kar lastiği denilmesinin önünde mevsimin kış olması ve sürekli bir kar yağışının olacağı düşünülür ve ona göre bu fikir sürücülerde oluşur. Goodyear kış lastiği diğer lastiklerden farklı üretilir ve desen olarak tamamen farklılıklar içerir. Yağmurlu bir havada normal lastiğin durma mesafesi ile kış lastiğinin durma mesafesi kesinlikle aynı olmaz. Goodyear kış lastikleri yağışlı havada istenilen mesafede frenaj dengesini sağlar ve durur. Goodyear kış lastiği fiyatları da diğerlerine göre uygundur.

Kategoriler:   Goodyear, Kış Lastiği, Oto Lastik

Yorumlar

Bu öğe için yorumlar kapalı.