Lastik | Oto Lastik | Lastik Fiyatları | Ucuz Lastik

Hankook Lastikleri Sürdürülebilirlik Yönetimini Güçlendiriyor

Premium lastik üreticisi Hankook, yönetim kurulunun sürdürülebilir yönetimi uygulama sorumluluğunu ve rolünü güçlendirmek için bir ESG (çevresel, sosyal ve yönetişim) komitesi kurdu. Hankook Lastikleri yönetim kurulu, kurumsal yönetimi iyileştirmek için kurul bünyesinde yeni bir ESG komitesi kurmaya 30 Temmuz’da karar verdi. ESG komitesinin oluşturulması ile ESG yönetim politikalarının, stratejilerinin ve faaliyetlerinin güçlendirilmesi amaçlanıyor.

Hankook Sürdürülebilir Büyümeyi Hedefliyor

Hankook ESG komitesinin kurulmasıyla birlikte, yönetim kurulu içindeki komiteler, mevcut denetim komitesi, dış direktör aday gösterme komitesi, sürdürülebilir yönetim komitesi ve iç işlemler komitesi dâhil olmak üzere beş birime genişletilecek. Premium lastik üreticisi, yönetim kurulu merkezli yönetimi güçlendirmeyi ve uzun vadede sürdürülebilir büyümeyi hedefliyor. ESG komitesi; çevresel, sosyal ve yönetişim işleriyle ilgili danışmanlık, müzakere ve yönerge önermekten sorumlu olacak. Komite, işlevini ve profesyonelliğini arttırmak amacıyla yarıdan fazlası yönetim kurulu dışından olmak üzere yedi üyeden oluşacak. Komite, ilk başkanını bir komite kararıyla atadı.

Hankook ESG Komitesi Başkanı Mira Lee Kimdir?

Dış direktör Mira Lee, ESG komitesinin ilk başkanı olarak atandı. Mira Lee, General Electric Co. (GE) ve Macquarie Group gibi önde gelen kurumsal yönetim uygulamalarına sahip küresel şirketlerden kapsamlı deneyim ve uzmanlık kazanmış bir kadın lider. Aynı zamanda Ewha Womans Üniversitesi’nin kadın dış yönetici eğitimi için özel programından da mezun oldu. Küresel şirketlerin finansmanında olduğu kadar stratejik planlama, yatırım, personel yönetimi, organizasyonel kültür inovasyonu, çeşitlilik ve katılım (D&I) alanlarında uzmanlık kazandı. Lee’nin bu uzmanlığı ile paydaşların ve halkın çeşitli çıkarlarını temsil etmesi ve şirketin uzun vadeli büyümesini ve kurumsal değerini en üst düzeye çıkarmak için kilit yönetim sorunları için çözüme katkıda bulunması bekleniyor.

Hankook Lastikleri Onur Ödülüne Layık Görüldü

Hankook Lastikleri, ESG yönetimi için çalışma düzeyinde bir organizasyon kurmuştur ve her yıl düzenli olarak görevler geliştirmekte ve hedeflerine ulaşmaktadır. Şirket ayrıca iklim değişikliği ile mücadele ve su güvenliğindeki performansı nedeniyle CDP’den (eski Karbon Saydamlık Projesi) liderlik dereceleri almıştır. Premium lastik üreticisi, aynı zamanda CDP İklim Değişikliği Kore Ödülleri’nde Karbon Yönetimi Sektörü Onur Ödülü’ne layık görülmüştür.

Premium Lastik Üreticisi Çevre Dostu Politikaları Destekliyor

Hankook Lastikleri, ayrıca; 2011 yılında Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksleri’ne ilk dahil edilmesiyle başlayan süreçten sonra, 2016’dan 2020’ye kadar beş yıl üst üste Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksleri’nde (DJSI) listelenmiştir. Güney Koreli firma, 2050 yılına kadar %100 sürdürülebilir hammadde kullanımına ulaşmak ve 2018 yılına kıyasla sera gazı emisyonlarını %50 azaltmak gibi net hedefler belirllemektedir. Premium lastik üreticisi, ayrıca UNGC (United) gibi kurumsal sürdürülebilirlik uygulamaları için çeşitli girişimlere katılmaktadır. Nations Global Compact) ve sürdürülebilir doğal kauçuk politikaları gibi çevre dostu politikaları teşvik etmektedir.

Kategoriler:   Blog

Yorumlar

Bu öğe için yorumlar kapalı.