Lastik | Oto Lastik | Lastik Fiyatları | Ucuz Lastik

Lastik Kampanyaları ve Ucuz Oto Lastikler

Lastik Seçimi ve Kullanımı; Otomobil lastiklerinin kampanyalarının hazırlandığı şu temmuz aylarında siz de lastiklerinizi mi değiştirmek istiyorsunuz? bilhassa kış aylarına girerken nitelikli oto lastik kullanması ve kış lastikleri meselesinde bilgi mi almak istiyorsunuz? O halde bu yazıda, kış oto lastik kullanmak arzu edenler için kısa hususlar verecek ve nasıl tercih yapılması gerektiği konusuna değineceğiz. Genel şekilde yapılan testlere göre sürüş konforu ve güvenliği açısından havanın 7 derecenin altına düştüğü sıcaklıklarda profesyoneller tarafından kış lastiklerinin kullanılması önerilir. Kışın ve yazın oto lastik satın alımlarında belirgin ilk farklılık; desen yapıları ve kullanılan malzemeler olmaktadır.

Şayet kış lastiği alacaksanız önce aracımızın lastik ebatlarını bilmeliyiz. Bu ebatlar aracın teknik niteliklerde belirtilen verilerine ve uygulanan jantlara göre değişiklik arz eder. Ola ki otomobilinizin lastik ebatlarını bilmiyor isek; otonuzda şu lahza bulunan lastiklerin üstünden okuyabiliriz yada otomobillerin ön iki kapısında, kapı içlerinde ve ya benzin deposunun kapağının içinde göreceğimiz etiketlerden de araç üreticileri sebebi ile tavsiye edilen oto lastik ve alternatif lastik ebatlarını öğrenirsiniz. Buradan okuyarak en azından aracınızda kullanmanız gereken doğru lastik ebadını görüp oto lastik alımlarında buna müsait şekilde seçim yapabilirsiniz. Taşıtınızda kullanmamız gereken lastik ebadını öğrendikten sonra lastiğin kış lastiği olup olmadığını üzerinde bulunan kristal işaretine ve ya mt.S ibaresine bakarak anlayabiliriz. Şayet bu işaretler var ise lastiklerinizin kış lastiği olup 7 derecenin altındaki hava koşullarında rahatlıkla kullanabilir ve güvenli sürüş sağlayabilirsiniz. Kış mevsiminde doğru oto lastik kullanması sürüş güvenliği ve konforu açısından epey bir önemli bir şeydir. Özellikle yol tutuşu ve fren mesafesi konularında lastiklerden kaynaklanabilecek sorunlar trafikte ciddi kazalar oluşmasına sebebiyet verebilir. Hem kendimizi hem trafikteki başka sürücü yahut yayaları düşünerek kış aylarında kış lastikleri kullanmalıyız. Aniden durmamız gereken durumlarda, virajlarda, yokuşlarda yahut bayırlarda aracınız ile seyir ederken karlı ve buzlu yollarda kış lastiği kullanması kayma riskini büyük ölçüde önleyecek ve sürüş güvenliğini arttıracaktır. Eğer siz de fena hava koşullarında trafikte sıkıntı yaşamak istemiyorsanız bizimle iletişime geçerek oto lastik fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz. Baharın tatlı esintisi kendini hissettirirken uzun yola çıkmak için planlar oluşturan müşterilerimiz için daha güvenli bir sürüş öneriyor ve yaptığımız lastik kampanyaları ile sizlere müsait fiyatlar ve uygun ödeme seçenekleri sunuyoruz. Bu yılın lastik kampanyaları ve seçeneklerini görmek için derhal kataloglarımıza göz gezdirebilirsiniz. Eğer lastik kampanyaları geçmiş ise yine sizler için uygun fiyatlarla alım/ satım hizmeti vermekteyiz.

Otomobil lastikleri ile ilgili sık sorulan sorulardan birisi olarak karşımıza gelen lastik etiketlerinin nasıl okunacağı meselesinde sizler için biraz bilgi vermek istiyoruz. Etiketleme sistemi 2009 yıllında Avrupa Parlamentosu vasıtası ile kabul edilmiş olup yurdumuzda 2012 den bu yana uygulanmaktadır. Bu yönetmelik Temmuz 2012 den itibaren imal edilen tüm otomobil, ağır araç, ticari ve otobüs lastikleri için geçerlidir. Lastikte etiketleme sisteminin amacı; güvenli sürüşten ödün vermeden yakıt tüketimini ve lastik dış gürültüsünü azaltarak ekonomik verimliliği ve çevre verimliliğini sağlamaktır. Bu sistem sayesinde vasıta sahipleri ürünler meselesi için daha detaylı bilgi edinip lastik kampanyaları için araştırma yaparken eleme olanağına sahip olacaklardır. Etikete bakılınca sol tarafta enerji verimliliği sınıflandırması yapılıyor. Yakıt tüketimini etkileyen yuvarlanma direncine göre A dan G ye bir sıralama yapılırdı. A ve G sınıfları arasındaki yakıt tüketimi farkı 100 km de 0.5 lt şekilde belirlenmiştir. Bu da yılda yaklaşık şekilde 80 ltlik bir yakıt tüketimine denk gelir. Etiketin sağ tarafında ise ıslak yüzeyde fren mesafesini belli eden yine A- G aralığında bir sınıflandırma bulunmaktadır. A, en kısa fren mesafesini G ise en uzun fren mesafesini göstermektedir. A ve g sınıfları arasındaki fren mesafesi yaklaşık olarak 18 m.gibi bir uzunluğa tekabül etmektedir. Etiketin alt kısmında da lastiğin çıkarmış bulunduğu dış gürültünün desibel cinsinden değeri yer alır. Lastik fiyatları alınacak lastiğin ebadına ve modeline göre farklılıklar gösterir fakat her ürün için lastik kampanyaları yapılıyor. Sitemizde markalarına göre ayırdığımız fiyatlandırmalara bakarak yaz ya da kış lastikleri için sorgulama yapabilir, lastik kampanyaları ve seçeneklerini görebilirsiniz. Nitelikli hizmet anlayışını görev edinen çalışanlarımızla siz için en cazip fiyatları sunmaya ve lastik kampanyaları düzenlemeye devam ederek sektördeki yerimizi muhafaza etmek temel prensibimizdir.

Kategoriler:   Lastik Kampanyaları, Oto Lastik

Yorumlar

Bu öğe için yorumlar kapalı.