Lastik | Oto Lastik | Lastik Fiyatları | Ucuz Lastik

Continental Portekiz’de Yeni Teknoloji Merkezinin Açılışını Yaptı

Continental, 20 Nisan’da Portekiz’in Lozado kentinde yeni bir teknoloji merkezinin açılışını yaptı. Tesis, Continental ürünlerinin lastik bölümü için dijital çözümler geliştirecek olan BT, yapay zeka (AI), uygulamalı analitik, e-ticaret ve endüstri mühendisliği uzmanlarından oluşan çapraz fonksiyonlu ekiplere ev sahipliği yaptı.

Dijitalleşme ve Endüstri 4.0 ile Continental Neleri Amaçlıyor?

Continental yeni merkezi, üretim ve iş süreçlerinin yanı sıra lastik bölümündeki teknolojik çözümleri dijitalleştirmek için kullanmayı planlıyor. Merkezin uzmanları lastik endüstrisi için dijital çözümler, e-ticaret ve Endüstri 4.0 standartlarının uygulanması üzerinde çalışacak. Şirket, premium lastikleri için dijital çözümlerden oluşan bir ekosistem oluşturmayı, yeni iş modelleri geliştirmeyi ve üretim süreçlerini optimize etmeyi hedefliyor.

Oto Lastik Sektöründe Yapay Zeka Desteği Nasıl Uygulanıyor?

Lozado fabrikası çalışanları, Continental’in Hannover’deki ana Ar-Ge merkezi ile işbirliği içinde, lastik kalite kontrolünü iyileştirmek için bir proje hayata geçirdi. Proje, çıplak gözle görülmesi zor olan kusurları tespit etmek için son lastik denetimi sırasında yapay zeka kullanıyor. Yapay zeka destekli kalite kontrol metodolojisi gelecekte şirketin diğer lastik tesislerinde de kullanılacak.

ContiConnect Filolar için Dijital Çözümler Sunuyor mu?

Lozado fabrikasındaki bir başka ekip de filolar için ContiConnect lastik yönetim sistemi de dahil olmak üzere yeni dijital çözümler geliştiriyor. Sistem, lastik basıncını, sıcaklığını ve kilometresini izlemek için sensörler, telemetri ve bulut hizmetleri kullanarak filo operasyonlarını daha verimli hale getiriyor ve yakıt tasarrufu da dahil olmak üzere arıza sürelerini ve maliyetleri azaltıyor.

Continental Teknoloji Merkeziyle Portekiz’de İstihdam Sağlayacak

Continental lastikleri ile yeni teknoloji merkezi, Lozado’daki son teknoloji lastik fabrikasının yanında yer alıyor. Şirket, 2026 yılına kadar daha fazla yüksek nitelikli çalışanı işe almayı ve BT ve çapraz fonksiyonel ekibini iki katına çıkarmayı planlıyor. Continental 30 yılı aşkın bir süredir Portekiz’de faaliyet gösteriyor ve ülkenin dördüncü büyük ihracatçısı konumunda. Lozado fabrikası bölgede önemli bir işveren konumunda.

Kategoriler:   Blog, Oto Lastik

Yorumlar

Bu öğe için yorumlar kapalı.